Vzácne a kuriózne Slovensko

.

V tomto článku sa pokúsim zhrnúť rôzne zaujímavosti o našom domove, Slovensku. Pokúsim sa opísať zvláštne no lákavé miesta, ale aj kuriozity. Taká krajina ako Slovensko, v ktorej nájdeme veľké množstvo lesov a prírody, určite schováva množstvo zaujímavostí. A kto by ich mal odhaliť ako prvý, ak nie nie my, Slováci? Preto sa aj pomocou tohto článku vydajme pátrať a objavovať tie kuriozity našej domoviny.

řeka

Na začiatok uvediem len tak pre zvedavosť jednu správu, ktorá sa však týka skôr bulváru. Ale nebojte sa, ide o celkom sympatické info. Kto by nepoznal legendárneho herca Paula Newmana, či krásnu a úspešnú herečku Angelinu Jolie? Práve tieto úspešné hviezdy majú slovenských predkov.

slovensko

Rakúsko je najlesnatejším územím Európy, no Slovensko je hneď na druhom mieste. Svojimi krásnymi lesmi, ktorých je u nás dosť sme známi už dlhé roky, takisto aj kvalitným drevom,  ktoré v tých lesoch rastie v podobe mohutných, zdravých a pevných stromov. Za kvalitné, cenné a žiadané drevo považujeme napríklad smrek či borovicu. A ako vieme, v slovenských lesoch o ne núdzu nemáme. Ak je reč o Rakúsku, spomeniem ešte jednu vec. Viedeň a Bratislava sú dĺžkou vzdialenosti navzájom najbližší susedia zo všetkých štátov v Europe.
Lomnícky štít je známy svojou povestnou výškou, no to nie je všetko. Vo výške takmer 2700 metrov nájdeme záhradu! Práve táto záhrada je najvyššie položenou záhradou Európy.

.

hory

Možno máte radi dobrodružné filmy o objaviteľoch, alebo Vás zaujímajú rôzne krásne či netradičné nálezy vo svete. Nemusíte chodiť do sveta, krásny nález nájdeme pri Liptovskom Mikuláši a názov nádherného diela nesie názov Tatranská madona. Ide o mozaiku, ktorá je zložená zo 115 tisíc mincí!
Slovensko je známe i ako miesto, ktoré bolo a je bohaté na výskyt jaskýň. Ešte dnes ich nájdeme okolo 6000, čo je určite slušné číslo. Mnohí nadšenci ich chodia každoročne skúmať a prehľadávať, v mnohých sú extrémne podmienky, vstup je iba na vlastné riziko.

Vzácne a kuriózne Slovensko
5 (100%)1
.