Výhody verejnej hromadnej dopravy

Služby verejnej dopravy a pevných liniek ostávajú aj naďalej oveľa efektívnejšími a výhodnejšími systémami prepravy ľudí z jedného miesta na druhé, čo sa však často prehliada v túžbe po nových lesklých veciach.

Ako protizáruku ponúkame výhody, ktoré prinášajú autobusy, železnice, vlaky, kyvadlová doprava a iné formy verejnej dopravy.

vlak

1.Verejná doprava znižuje znečistenie ovzdušia
Tým, že sa ľudia presúvajú efektívnejšie, verejná doprava výrazne menej znečisťuje ovzdušie v porovnaní s vozidlami, v ktorých sa zvyčajne vezie len jeden človek respektíve vodič. Autobusy vytvárajú o 20% menej oxidu uhoľnatého, o 10% menej uhľovodíkov a o 75% menej oxidov dusíka na pasažiera ako automobil s jedným cestujúcim.

2.Zvýšená úspora paliva
Spolu so znížením znečistenia ovzdušia je verejná doprava takisto úspornejšia na palivo, čo prispieva k celkovému zníženiu množstva energie potrebnej na prepravu.

3. Žiadne dopravné zápchy
Verejná doprava môže prepraviť oveľa viac ľudí naraz ako jednotlivé automobily, čo pomáha udržať dopravné zápchy pod kontrolou respektíve ich vôbec nevytvárať, čo rovnako znižuje znečistenie ovzdušia a pomáha vodičom vyhnúť sa stresu, ktorý vzniká pri každodennej jazde v oblastiach s vysokým preťažením.

4. Šetrí peniaze
Využívanie verejnej dopravy namiesto vlastnenia druhého vozidla vám pomôže ušetriť značnú sumu peňazí za palivo, údržbu, parkovanie, a ďalšie výdavky.

autobus

5. Zvyšuje mobilitu
Pre tých, ktorí nešoférujú alebo nemôžu šoférovať, ponúka riešenie verejná doprava, ktorá im umožňuje dostať sa do práce, do školy, do obchodu s potravinami alebo do ordinácie lekára, alebo len na návštevu priateľov, bez toho, aby museli prosiť o odvoz kamaráta alebo príbuzného.

6. Ušetrí čas
Využívanie verejnej dopravy môže ušetriť značné množstvo času a pozornosti, keďže šoféruje vodič autobusu, čo umožňuje pasažierom využiť chvíľku na čítanie, štúdium alebo zábavu, namiesto toho, aby museli sledovať cestu. Tiež môžete takýmto spôsobom ušetriť čas strávený cestovaním.

5.0
01