Playoff hokejovej slovenskej extraligy

Najvyššia slovenská súťaž v ľadovom hokeji má desať účastníkov, ktorí v základnej časti odohrali 56 zápasov. Do playoff postúpilo prvých osem družstiev. Posledné dve družstvá, ktorými boli Trenčín a Liptovský Mikuláš, čakali boje o záchranu v najvyššej súťaži v tzv. „playout“. Poradie bolo po základnej časti nasledovné:

  1. Banská Bystrica
  2. Nitra
  3. Košice
  4. Žilina
  5. Zvolen
  6. Martin
  7. Poprad
  8. Nové Zámky
  9. Trenčín
  10. Liptovský Mikuláš

hráč ledního hokeje
Táto tabuľka dala dohromady nasledovné dvojice v playoff:
Banská Bystrica – Nové Zámky
Nitra – Poprad
Košice – Martin
Žilina – Zvolen
Do semifinále potom postúpili nasledujúce družstvá, ktoré sa stretli v týchto dvojiciach:
Banská Bystrica – Martin

Nitra – Žilina
Do finále sa dostali jednoznačné najkvalitnejšie družstvá Banská BystricaNitra, ktoré boli aj po základnej časti na prvých priečkach. Priblížime si ich cestu do finále.

Banská Bystrica
Štvrťfinále proti Novým Zámkom skončilo 4:1 na zápasy a semifinále s Martinom takisto 4:1 na víťazné stretnutia.
akčnost při hře
Nitra
Štvrťfinále proti Popradu bolo jednoznačnou záležitosťou 4:0 na víťazné zápasy a podobné to bolo aj v semifinále so Žilinou, ktoré takisto skončilo 4:0 na zápasy.
Z uvedených výsledkov je jasné, že ide o jednoznačne najkvalitnejšie a najsuverénnejšie družstvá, pričom sa, na základe toho, očakáva veľmi vyrovnané a napínavé finále. Ich doterajší úspech spočíva v kvalitnej práci trénerov, či už je to Vladimír Országh v Banskej Bystrici alebo Andrej Kmeč v Nitre.

Obidve družstvá majú viacerých kvalitných hráčov zo zahraničia, predovšetkým z USA a Kanady, ktorí ovplyvňujú celkový herný prejav oboch celkov a posúvajú ho kvalitatívne na vyššiu úroveň. Dá sa povedať, že obe mužstvá predvádzajú moderný hokej. Banská Bystrica má silový štýl hokeja, kým Nitra je skôr technické družstvo a už tento samotný fakt je predpokladom zaujímavého vyvrcholenia najvyššej súťaže vo finále.