Na čo je niekomu zbierať veci?

Zberateľstvo
Páči sa vám čo je vo výlohe? Nestačí vám jeden trpaslík v záhrade? Toľko miesta na poličke? Je dosť možné, že prepadáte zberateľstvu. Pri tomto slove vám, ale asi napadne, či to nie je nudné, drahé alebo to zaberá veľa času. Všetko má svoju cenu. Keď však raz niečo začnete zakladať do albumu alebo do garáže, vedzte, že to bude stáť za to! Staré autá, medaile, známky, to všetko sú nádherné veci, ktoré vám váš čas a peniaze jedného dňa niekoľkonásobne vrátia. Majú nie len finančnú hodnotu, stále rastúcu, no i estetickú. Zbierky sa tiež dedia, to znamená emocionálnu hodnotu. Jednoducho uspokojivo zaplnia váš prebytočný čas a nejaké to prázdne miesto v byte. To všetko sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skúsiť tento svetovo rozšírený koníček.

známky

Možnosti
Možností je skutočne veľa, do zbierky si môžete dať takmer akýkoľvek predmet. Niekoľko základných pojmov resp. tých najtypickejších s najväčším potenciálom:
·         Filatelia – poštové známky, čím staršie tým lepšie, tlačová chyba rovná sa jackpot
·         Numizmatika – malá ošarpaná minca, divné znaky, možno sa stane základom vášho pokladu
·         Notafília – všetko je o peniazoch, tak prečo ich nezbierať? Bankoviek nikdy nie je dosť
·         Veteráni – koľko asi môže stáť ten trabant v garáži, dva-tri tisíc? Niekde treba začať
·         Modelárstvo – vláčiky, lietadielka, autíčka, nikdy neviete kam vás ich zbierka zavezie

auto

Nezáleží aký druh si zvolíte, vždy je potrebné venovať čas, kúsok seba a predsa len nejaký ten peňažný obnos.Treba chodiť na fóra, internetové obchody, burzy, výstavy, stretávať sa s ľuďmi. Existujú celé komunity združujúce rovnakých zberateľov. Je veľa miest, kde si rozšíriť alebo začať svoju zbierku a pritom sa zoznámiť s novými priateľmi a získať cenné skúsenosti.

hodinky

Drobná rada na záver
Pri zbieraní rôznych predmetov si dávajte pozor, aby ste nehromadili odpadky či iné pochybné materiály. Medzi zberateľskou vášňou a psychickou poruchou – úchylkou, je skutočne len tenká hranica. Niekoľko televíznych programov je priamo zameraných na ľudí, ktorí to rozlíšiť nevedia a ani sa nenazdajú, z rodinného domu je skládka. Nech sú vám príkladom, že zberateľstvo je koníček, hromadenie je choroba.