Majstrovstvá sveta „18“ v hokeji na Slovensku po základnej časti

Od 13. do 23. apríla prebiehali v slovenských mestách PopradSpišská Nová Ves Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo vekovej kategórii do 18 rokov. Samotný herný formát šampionátu rozdelil desať mládežníckych reprezentačných družstiev do dvoch päťčlenných skupín.
Skupina A: Fínsko, Kanada, Slovensko, Švajčiarsko, Lotyšsko
Skupina B: USA, Rusko, Švédsko, Česko, Bielorusko
malý chlapec hokejista
V týchto základných skupinách odohrali jednotlivé družstvá systémom „každý s každým“ štyri zápasy, pričom mužstvá na prvých štyroch priečkach postúpili do playoff a tímy na posledných miestach odohrali medzi sebou zápasy o udržanie sa v tejto najvyššej kategórii. Na udržanie sa bolo potrebné vyhrať dva zápasy.
Playoff sa potom hralo klasickým systémom:
1A – 4B
2A – 3B
1B – 4A
2B – 3A
Po odohratí základných skupín bol nasledovný konkrétny stav, keď na poslednej priečke skupiny A skončilo bez bodu Lotyšsko a takisto bez bodového zisku bolo na poslednom mieste skupiny B Bielorusko.
radost po gólu
Omnoho zaujímavejšia je situácia, čo sa týka playoff, keďže herný systém po odohratí základnej časti dal proti sebe nasledovné dvojice:
Fínsko – Česko
Kanada – Švédsko
USA – Švajčiarsko
Rusko – Slovensko

Čo sa týka slovenskej reprezentácie, tak tá je zatiaľ veľmi príjemným prekvapením, keď v základnej skupine A, ktorá sa hrala v Poprade, dosiahla nasledovné veľmi dobré výsledky podložené kvalitným herným prejavom, ktoré v súhrne získaných siedmich bodov zabezpečili postupovú tretiu priečku v skupine A:
 
Slovensko – Fínsko 4:5
Slovensko – Kanada 3:4 po predĺžení
Slovensko – Lotyšsko 4:0
Slovensko – Švajčiarsko 2:1
napínavá hra hokeje
Česká reprezentácia, ktorej je slovenské prostredie blízke, v Spišskej Novej Vsi dosiahla nasledovné výsledky, ktoré jej v sumáre štyroch bodov zabezpečili postup do playoff zo štvrtej priečky skupiny B:
Česko – Bielorusko 7:4
Česko – Švédsko 2:3
Česko – USA 2:5
Česko – Rusko 4:5 po predĺžení