Efektívne učenie

.

Neexistuje žiadny univerzálny prístup k efektívnemu učeniu sa. Študijné metódy by mali byť prispôsobené každému študentovi individuálne. Každý má iné schopnosti, takže je dôležité určiť, čo pre vás funguje a čo nie. Zistite, aký typ študenta ste a aké študijné techniky budú pre vás najlepšie!

učení


Pre niektorých študentov je štúdium „malina“, iným robí ťažkosti.

 
Aký je najefektívnejší spôsob štúdia?


Hľadanie najlepšieho spôsobu štúdia je neustály proces www.boccian.sk/ako-sa-ucit-lepsie-a-efektivnejsie/ . Nie je to niečo, čo nájdete za jednu noc pred testom. Mali by ste neustále zlepšovať svoje študijné zručnosti, aby ste lepšie pochopili, čo funguje na vás funguje a čo nie.


Učenie sa a zlepšenie učenia pomáha vyhnúť sa panike a frustrácii pred ďalším veľkým testom. Koniec koncov máte väčšiu šancu, že ten test napíšete dobre a budete menej stresovaní.


Zvládnutie efektívnych študijných návykov nielen uľahčuje štúdium, ale vám aj pomôže získať lepšie známky na strednej a vysokej škole.

 
Buďte organizovaní

Vždy sa držte plánu domácich úloh. Zapísanie si domácich úloh, projektov, testov a úloh ihneď po ich pridelení zabezpečí, že na ne nezabudnete.

 
Dávajte pozor na hodine

Je dôležité sústrediť sa a vyhnúť sa rozptýleniu, keď učiteľ hovorí. Praktizujte aktívne počúvanie tým, že sa sústredíte na to, čo sa hovorí, a píšte si poznámky vlastnými slovami. To vám pomôže uistiť sa, že počujete (a chápete), čo sa učí v triede.

 
Vyhnite sa rozptýleniu

Rozptýlenie je všade – od mobilných telefónov až po sociálne médiá a priateľov. Uvedomte si, čo odvádza vašu pozornosť a snažte sa vyhnúť týmto rozptýleniam. Vyhýbajte sa sedeniu vedľa priateľov, ak viete, že vás budú rozptyľovať. Vypnutie mobilného telefónu tiež zabezpečí, že svoju pozornosť budete venovať svojmu učiteľovi.

.

kniha

 
Uistite sa, že máte dostatočné poznámky

Jasné a kompletné poznámky vám pomôžu spracovať informácie, ktoré sa učíte. Pred testom sa k nim môžete vrátiť. Ak nerozumiete, pýtajte sa.

Efektívne učenie
5 (100%)4
.