Chudnutie ako fenomén

.

Ale veď prehnaná štíhlosť nie je nijako príťažlivá. Alebo snáď máte pocit, že áno? Samozrejme, že žiadna z nás nechce vážiť deväťdesiat kíl a vyzerať ako sumo zápasník, ale s trochou námahy a správnej výživy, môžeme vyzerať dobre a pritom nestratíme ladné ženské krivky.

Toto zaklínadlo s nami žije už niekoľko rokov. Možno prišlo na svet už s Evinými potomkami. V súčasnej dobe je na trhu veľké množstvo produktov, ktoré sľubujú úspechy s minimálnou námahou. Ale kde beriete tú istotu, že je to pravda?
Pozrieme sa na tie najznámejšie spaľovače tukov, ktoré si kupujú predovšetkým ženy.

koktejl

Jasná jednotka: L-carnitine
Patria medzi vôbec najpredávanejšie látky. Jej účinok je predovšetkým v uľahčeniu prenosu mastných kyselín do mitochondriálnej membrány a ich následnú premenu na energiu. Jedná sa o aminokyselinu, ktorá je vlastná nášmu telu, takže sa nie je čoho obávať.
Ale či skutočne funguje, to je zatiaľ dosť sporné. Väčšina štúdií sa rozchádza  v jasnom názoru, ale bez pohybu to rovnako nepôjde.

Synefrín
Táto látka sa prirodzene vyskytuje v horkých citrusových plodoch. Štruktúrou sa jedná o látku chemicky podobnú adrenalínu a noradrenalínu, teda hormónom, ktoré sa okrem iného podieľajú na rozpade tukových buniek. Jej termogénny účinok funguje v pokoji aj pri záťaži.
 
Kofeín a guarana
Niektorí považujú práve kofeín za najlepsi spalovac tukov vôbec. Tento stimulant poznáme ako legálnu drogu. Obsahuje ho káva ale aj guarana. Urýchľuje metabolizmus, ktorý tak lepšie pracuje pre nás.

.

HCA (kyselina hydroxycitrónová)
Získava sa zo známej byliny Garnicia Cambogia, ktorá sa veľa používa do prípravkov na chudnutie v posledných rokoch. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a obmedzuje chuť k jedlu.

zelenina

CLA (konjugonovaná kyselina linolénová)
Tento nováčik je stále viac obľúbený. Oproti iným dokáže veľmi komplexne pôsobiť na celý organizmus. Zahajuje totiž takzvané nočné spaľovanie. Veľa obľúbená je táto látka u ľudí, ktorí chcú ubrať hlavne v oblasti brucha.
Napriek tomu sa bez pohybu rozhodne nezaobídete. Jedine zmena od základov vedie k trvalému úspechu.

Chudnutie ako fenomén
3 (60%)1
.