Aj psíky majú radi leto

Človek sa dokáže potiť celým telom, no psíky vylučujú pot buď plochou labiek alebo jazykom.

Pokiaľ je vonku naozaj teplo, cez deň sa hodia len krátke prechádzky. Najlepšie urobíte, ak svojho psíka vyvenčíte a poriadne vybeháte ráno, aby počas dňa vylihoval vo svojom peliešku alebo búde, kde je príjemná teplota. Neskôr, večer, keď sa ochladí, psíkovi padne prechádzka veľmi dobre. Výcvik so psíkom by ste mali robiť len vtedy, keď nie je veľmi teplo.

surf

Vždy však myslite aj na to, aby ste  zobrali so sebou aj dostatok čerstvej vody a misku.
V lete sa väčšina psíkov určite rada vrhne do jazera, rieky alebo mora. Príjemne ich to schladí a môžu trénovať svoje plavecké schopnosti a svaly. Ak radi behajú za loptou alebo za papekom, môžete si s nimi chvíľu hádzať hračky vo vode.
Aby psíka netrápili kliešte, pred prechádzkou ho potrite repelentom. Je lepšie vsadiť na tie prírodné, olejové, pretože chemické, z chovproduktov, často nefungujú.

Samozrejme, nikdy nenechávajte psa v aute alebo na mieste, kde nemá možnosť skryť sa do tieňa. Snažte sa čo najviac vyhýbať horúcemu asfaltu, psíky si môžu poškodiť labky. Nie je dobré ani strihanie psíka, nemá to význam, pretože psíky sa telom nepotia. Srsť má svoj účel, chráni pred spálením, vlhkom, chladí a keď treba hreje. Lepšie je pravidelné vyčesávanie, aby sa zbavil starej srsti, ktorá môže brániť vo funkčnosti novej srsti.

pes

Ak cestujete k moru a chcete zobrať so sebou aj svojho štvornohého miláčika, je potrebné vybaviť mu pas, mal by mať čip. Každá krajina požaduje iné očkovania a potvrdenia, preto si pred odjazdom zistite, čo všetko má váš psík absolvovať.
So psíkom môžete dokonca aj letieť. Niektoré letecké spoločnosti umožňujú prepravu zvierat. V niektorých lietadlách si zviera môžete zobrať, väčšinou v prepravke, na palubu, v iných ho musíte v prepravke umiestniť do podpalubia.
Slnko tiež podporuje zdravie, takže kratší pobyt na slnku neuškodí ani vám ani psíkovi. Ak nezabudnete na spomínané rady, určite vám zlepší náladu.