Ach, tá móda. Kto sa jej má stihnúť prispôsobovať?!

To, čo bolo pred chvíľkou out, bude o malú chvíľu opäť in. Oblečenie a doplnky, ktoré ste darovali, alebo priamo hodili do koša, si o chvíľu môžete kúpiť zas a vziať si ich na seba s hrdosťou späť, vlasy si môžete dať upraviť do pôvodnej podoby, ktorá sa stane opäť in a so súčasným účesom sa zasa rozlúčiť. No nepríde vám móda smiešna? Móda sama o sebe možno nie, ale tento bezhlavý cyklus a panika okolo, okamžité prispôsobovanie sa, plytvanie peniazmi a zabúdanie na svoju tvár a svoj osobný štýl, to mi humorné príde. Teda možno skôr smutné. Móda sa aj tak neustále opakuje .

dítě

Ja viem, na túto tému sa pozerám z pohľadu muža, ale myslím si, že výsledná pointa a tvrdenie, že neustále prispôsobenie sa móde mi príde trochu hlúpe, tá pointa podľa mňa platí pre obe pohlavia rovnako. Snažiť sa udržiavať, vyzerať dobre, mať svoj štýl, to predsa nemusí byť len otázka aktuálneho trendu a ľudí, ktorí na tomto ošiale nekresťansky zarábajú. Príde mi to ako skrytý marketingový ťah, ktorý má ešte dokonca tú drzosť, že spoločnosti diktuje. Pritom som ešte nespomenul, že zabíja individualitu každého z nás.

  • Preto sa nenechajme opíjať a zbadajme rozdiel medzi dvoma rozdielnymi pojmami- móda (aktuálny trend) a štýl. Nie je to to isté! Nasledovať módu môže každý, komu nie je ľúto peňazí, ale štýl majú osobnosti.

converse
Ale vráťme sa k ujasneniu toho, prečo sa vlastne trendy v nejednom prípade opakujú. Odpovedať si môžeme jednoducho, pretože sa nestačia vymýšľať nové nápady, alebo vlastne tvoriť tieto nápady ani nie je potrebné, pretože ako vidíme, zarábať na móde sa dá i bez toho. Stačí sa len pohrať s médiami, informáciami a tým zmanipulovať verejnosť.
Ale odpoveď môže mať aj inú formu. Ľudia sa skrátka po určitej dobe daného trendu presýtia, už nebude nový a opäť túžime po zmene. Veľa krát tak s radosťou privítame niečo, s čím sme sa už pred rokmi na dobro rozlúčili. Opäť nám to bude vzácne.